img_5215
Obrázek

„Očeň vkusno“


Dneska jsme ochutnali ruskou kuchyni na břehu čuchlomského jezera. Připravili jsme si cejna a uvařili z něj polévku. Zvláštní je jen na ruské kuchyni, že skoro do každého jídla se přidává kopr. Musíme zdůraznit, že naši hostitelé jsou moc milí 🙂

32
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
image-89
Obrázek

KLIKva, pokolena v bahně


Místní nás dneska oslovili, zda bychom jim nepomohli a nešli s nimi sbírat na rašeliniště červené kyselé bobule zvané klikva, vzali jsme si teda holínky i gumáky, a vyrazili. Nejvíc jsme si asi užili pocit chvějící se a propadající se země pod nohama. Nakonec jsme dostali spoustu bobulí jako výslužku, tak kdyby měl někdo tip na kompot či šťávu …pište do komentářů (samostatné se to jíst nedá)

 

36
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Obrázek

Medvědobíjec Andrej


Dnes jsme potkali zvláštního usměvavého „maladca“ profesionálního lovce Andreje, který od svého dětství zabil už přes stovku medvědů, losů, vlků, sám nevěděl kolik. Jinak jsme si vyslechli úžasné příběhy, ale to musíte slyšet. Tak kdyby měl někdo zájem např. deseti denní lov na vlka v 30 stupňových mrazech, můžeme domluvit. Třeba i my příští rok přijmeme jeho pozvání a pojede se na medvěda.

35
image-68
Obrázek

25 metrů štěstí


Ruské cesty jsou ruské cesty, ale proč 25 metrů štěstí? 25 metrů štěstí je název mostu mezi Čuchlomou a Petrovskoje, jediný vyasfaltovaný úsek na naši cestě o délce celých 25 metrů. I když byly špatné cesty, nikdy nezklame ruská technika včele s vozidly Gaz.

45
image (56)
Obrázek

Po desáté leda „tuniec“


„Muž, příjde v noci domů z práce a manželka mu chce připravit teplé jídlo“. Tak to v Rusku není možné, protože v celé zemi po 10 hodině nezapnete sporák. Zrovna jsme si připravovali kalamára na pánvi, mušle v hrnci a skončili jsme s vařením až v 8 ráno. Domorodci se na nás nechápavě tvářili a kroutili hlavou, proč takovou samozřejmost nevíme. Co dodat „Vsjo normalno, éto Rasija“ asi se šetří. Tuňák je taky fajn.

42
image (2)
14203003_1158214400867795_305493026_o
záchod
Obrázek

„Éto Rasíja“


Můžeme směle prohlásit, že Rusko Nás nezklamalo a jen se těšíme na jeho další veselé kousky. Vždy Nás jen udiví rekce domorodců, jak nad vším mávnou rukou a řeknou „Éto Rasíja, éto normanlno“

 

41